Slávik 2006, Bratislava, Sibamac Aréna v NTC 2. prosinec 2006

19. ledna 2007 v 21:06 |  Články
Stejně jako každý rok i letos se na Slovenku Slavíci rozdávali o týden dřív než u nás. Zatímco minulý rok tento přenos hostila Incheba Expo Aréna, letos se akce přestěhovala do Sibamac Arény, kde bylo na tento večer upraveno hlediště tak, aby všichni měli co nejlepší výhled a fanoušci byli svým idolům co nejblíže. To sice mělo za následek nedostatek lístků, leč povedlo a MusicZone byl i letos u toho.
Přímý přenos odstartovala Dara Rollins za doprovodu Laci Strike Street Dance Academy, která nabídla hnedle tři tracky ze své desky "D1" ve velmi příjemném medley, kterému vévodila píseň "Party DJ". Pak už došlo na rozdávání cen. Největším a pro mne osobně nejmilejším překvapením bylo, že želízko v ohni v podobě legendy Elán neobhájilo místo na nejvyšším trůně. Ba naopak Elán skončili mezi kapelami s odřenýma očima na třetím místě, druzí byla nepřítomná kapela Peha a naprosto jasným vítězem, který si ten večer odnesl toho nejcennějšího Slavíka, byla kapela Desmod. Jejich album "Uhol pohľadu" je Slovensku již téměř dvojnásobně platinové a největší zásluhu natom má asi jejich hit "Niekto ti to povie skôr než ja", který se během tohoto večera dočkal ocenění nejhranějšího hitu. O čtvrté a páté místo se podělily skupiny No Name a Gladiátor.
Slávik 2006, Bratislava, Sibamac Aréna v NTC, 2. prosinec 2006Mezi ženami opětovně nezklamala legenda. Třetí místo uhájila Marika Gombitová, druhá byla frontmanka kapely Peha Katarína Knechtová a na prvním místě se usadila mladičká Zuzana Smatanová. Dozajista jí k vítězství napomohlo nejenom vydání její nové desky, ale i společné turné s Meky Žbirkou, které absolvovala na začátku tohoto roku. Na dalších příčkách se umístnila Martina Schindlerová a Zuzana Predná, která se během večera představila i dost netradičně ve společné písni se Zlatými husľami. Skokanem roku se letos stala téměř neznámá kapela AYA, která poskočila z 33. místa na 9. příčku. Hitem roku se stala píseň "Dážď", kterou má na svědomí vítěz soutěže Slovensko hledá Superstar Peter Cmorik. Ten se též stal objevem roku. Naprostý poprask nastal v kategorii zpěváků. Třetí místo zde získal Paľo Habera, druhé Meky Žbirka, který tak spadl o jednu příčku a jeho trůn převzal již zmiňovaný Peter Cmorik, který se tak stal hvězdou sobotního večera. Sám byl z některých ocenění opravdu překvapen, což bylo znát i při pronášení děkovných řečí.
Slávik 2006, Bratislava, Sibamac Aréna v NTC, 2. prosinec 2006Celý více než dvouhodinový přenos moderoval Martin "Pyco" Rausch, který pořadu dodal nejen notnou dávku grácie, ale zároveň zachoval decentní až familiérní nádech večera. Galavečer Slávik 2006 obohatila i zajímavá hudební vystoupení, která vznikla speciálně pro tuto příležitost. Slovenský "spevák" Pavol Hammel zazpíval v doprovodu fujaristů, galavečer zpestřilo i duo v podaní zpěváka skupiny Vidiek Janka Kurica a Jany Kocianovej. Vystoupil i Richard Müller, kterého doprovázeli jeho přátelé z USA, kteří s ním absolvovali i poslední turné k desce "44". Přímý přenos ukončilo trio Pavol Hammel, Robo Grigorov a Miko Hladký, které zazpívalo píseň bronzové Slavice Marike Gombitovej k jejímu letošnímu životnímu jubileu.
zdroj: http://www.musiczone.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti tento blog?

Je super 74.2% (245)
Nic moc 12.1% (40)
Hrůza 13.6% (45)

Komentáře

1 bebča bebča | 4. března 2008 v 18:36 | Reagovat

mohlla jsi tady dat y pisne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama