Letošní 15. Žebřík zahájí Peha

6. března 2007 v 17:43 |  Články
Vyhlašování 15. ročníku ankety Žebřík 2006, soutěže o nejzajímavější interprety a skupiny loňského roku, v Plzni zahájí nejúspěšnější slovenská kapela Peha. V Plzni odstartuje první samostatné velké turné v Česku. Na večeru Žebřík 2006 Sony Ericsson Awards, který se koná 9. března od 20.00 v domě kultury Inwest, rozdělí organizátoři z magazínu Report 30 cen. Všichni ocenění potvrdili účast, řekl ČTK Jarda Hudec z Reportu. Od Nového roku do 28. února hlasovalo v Žebříku více než 6000 lidí z Česka i Slovenska, loni jich bylo 5000.
Oceněni budou první tři interpreti či skupiny v každé z deseti kategorií, kterými jsou Skupina roku, Album roku, Skladba roku, Videoklip roku, Zpěvák roku, Zpěvačka roku, DJ roku, Překvapení roku a Film roku. "Přibylo Hudební DVD roku a zrušili jsme Osobnost roku, která se často shodovala s vítězi jiných kategorií, a byla tak trochu za zásluhy než za konkrétní hudební výkon," uvedl Hudec. Znovu je vyhlášena kategorie s názvem Průser roku.
Na večeru vystoupí kromě Pehy ještě například Support Lesbiens a Gaia Mesiah se skladbami z očekávaného alba produkovaného britským hudebníkem Jazem Colemanem. Před zahraničním turné se představí Gipsy.cz, loňský objev s mezinárodními ambicemi, a nejžádanější česká hiphopová formace Pio Squad.
Akci, končící od 1.00 až 2.00, uzavřou J.A.R. Speciálním hostem, který pokřtí nový design časopisu Report, budou Clou.
"Osobně bych do žádné ankety nehlasoval, ale Žebřík považuji za ideální a férový," řekl Hynek Toman ze Support Lesbiens, kteří poprvé předvedou repertoár blížícího se turné k desce Euphony And Other Adventures.
Specialitou Žebříku je, že kapely nezahrají pouze dvě písně, ale předvedou téměř regulérní vystoupení. "Letos budeme mnohem více komunikovat s diváky. Mohou soutěžit o hudební telefony, o doživotní předplatné časopisu Report, ale také o vstup na oficiální after party v plzeňském klubu House of Blues," dodal vydavatel Reportu. Show, kterou bude už počtvrté uvádět režisér Zdeněk Suchý, bývá každoročně vyprodána. Vstupenky zatím jsou, zmizí den dva před přehlídkou.
Osobnosti domácí hudební a filmové scény dostanou tradiční sošky od plzeňského výtvarníka Václava Česáka zvané Tančící R, které mají každoročně modifikovaný design. Zpěvačkou minulého ročníku byla Aneta Langerová, nejlepším zpěvákem Dan Bárta a nejlepší skupinou Chinaski. Překvapením byla kapela Clou a vítězným filmem Štěstí.
zdroj: www.t-music.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama