Peha: Znojmo si drží kouzlo a ducha

28. března 2007 v 19:51 |  Rozhovory
Peha
ZNOJMO - Katarina Knechtová je slovenská zpěvačka, která se svou skupinou Peha a s hity Zpomal, Za tebou nebo Naoko spím dobývá i Českou republiku. Ke startu turné, při kterém projede přes dvě desítky měst, si Peha vybrala právě Znojmo.
Je to náhoda nebo záměr? Záměr rozhodně ne, spíš náhoda. Mám roztřesená kolena, která povolí až na začátku, až začneme hrát a díky lidem, kteří přijdou.
Před startem turné jste oslavila narozeniny. Dostala jste co jste si přála? Kromě několika lahví vína, drobných hračiček, plyšáků a jiných věcí do vitríny, jsem ke svým narozeninám dostala od svých fanoušků významné ocenění: sošku Oty pro osobnost televizní obrazovky.
Co jste dostala od kolegů z kapely. Turné? Ještě jsem nestihla všechno vstřebat. Moje narozeniny si s klukama z kapely určitě užijeme a oslavíme, protože znojemský start českého turné Pehy je třešničkou na mém narozeninovém dortu. Oslavy se tak symbolicky zúčastní také návštěvníci koncertu.
Peha je jedinou skupinou mezi českými a slovenskými hudebními tělesy, kde je frontman žena. Poslouchá vás čtveřice kluků bez problémů? Je to častokrát o tom, že když je víc chlapů pohromadě, tak jediná žena mezi nimi musí exponovat své výrazy tak, aby si jí všimli. Pokud jste ale kolegy v práci, tak se krystalizují určité zásady a cíle, tím pádem se mezi sebou dohodnete. Je to samozřejmě o komunikaci ve vztahu a našich společných prvních pět let bylo hodně těžkých. Teď jsme jako Peha už natolik sehraní, že víme, co můžeme jeden od druhého očekávat a každý víme, kde máme své místo.
Jste dvojnásobnou zpěvačkou roku, dvojnásobnou stříbrnou slavicí, čerstvě nositelkou Ota. Máte další cíl? Třeba duet s Karlem Gottem? Nejsem až taková velká hvězda, abych o tom uvažovala. Duet s Karlem Gottem by byl určitě zajímavý, ale ani o tom jsem ještě neuvažovala. Navíc, když Čech zpívá slovensky a naopak, musí se na tom dost pracovat, jinak to působí směšně.
Ze Znojma se rozjedete po České republice. Už jste tu byla někdy dříve? Byli jsme tu a není to tak dlouho, co jsme koncertovali na zdejším hradě. Tam bylo moc krásně. Znojmo je jinak velmi hezké a moc milé město. Už jsem měla příležitost si jej projet a prohlédnout. Měli jsme totiž problémy s parkováním, tak jsme si jej ze všech stran projeli autem. Já jsem ten typ člověka, který nemá rád velká a hlučná města. Mám ráda malá městečka, která mají svou atmosféru a svůj klid. Znojmo se mi opravdu moc líbí už proto, že si udržuje starou architekturu budov, čímž si drží ducha a kouzlo celého města.

zdroj: http://brnensky.denik.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Chystáte se navštívit turné Pehy

Na 100 % ano 65% (39)
Možná ano 10% (6)
Asi ne 10% (6)
Na 100 % ne 15% (9)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama