Někdy to přijde a někdy ne

2. dubna 2007 v 1:39 |  Rozhovory
Avatar pro novinku ID 354
V sobotu jsme zavítali do Orfea, abychom zhlédli koncert prešovské hudební kapely Peha. Jednalo se opravdu a skvělý zážitek a jak jsme slíbili, přinášíme exkluzivní rozhovor se zpěvačkou skupiny Katkou Knechtovou, kterou jsme vyzpovídali těsně před vystoupením.
Kdy jste začala se zpíváním?
Já jsem vřískala už odmala (smích). Zpívat jsem pro někoho nezačala možná doteď, ale řekněme, že zhruba v 15 letech.
Váš první pěvecký úspěch? Např. v nějaké soutěži?
Nikdy jsem nebyla soutěživý typ, já se neúčastním žádných soutěží ani sportovních, ani jiných. Ale za takový první úspěch považuji, když jsem si poslechla moji první písničku v rádiu. To bylo v mém rodném městě - v Prešově. Bylo to v noci, měla premiéru někdy po dvanácté hodině a já se rozplakala radostí.
Proč jste si vybrali zrovna Kadaň?
Velice zajímavá otázka, v každém městě se ptají, proč jsme si zrovna vybrali jejich město. My se snažíme projet všechna města, ve kterých jsme nehráli, která jsou důležitá. Chtěli bychom v nich oslovit lidi, kteří nás neznají ještě tak dobře. Náš manažer je z České republiky a on byl tím, kdo sestavoval šňůru. A my k němu máme důvěru, že ví, kde bude fajn, kde si dobře zahrajeme a na Kadaň se hodně těšíme.
Podle čeho jste vybírali předkapely?
Ty vybíral náš manažer podle stylu hudby. Aby se k nám hodily.
V kapele jste od svých 17 let. Co Vy a škola?
Co třeba univerzita třetího věku? (smích) Momentálně není čas. Ale přeci jen, málem bych zapomněla, podala jsem si přihlášku na vysokou školu, chtěla bych studovat jazyky.
Jaké jsou vztahy v kapele? Jste přeci jediná žena…
Teď už je vše v pořádku, ale dříve to bylo těžké. Všichni chlapci jsou o dost starší než já. Každý si prošel svým specifickým obdobím. A když jsme se střetli, tak to chvilku trvalo. Rozpory jsou vždy, každý jsme jiný. Základ je ta muzika, společný cíl, některé věci tě štvou, ale vždycky se snažíš hledět na to podstatné.
Kapela funguje už docela dlouho. Co Vám dodává největší elán?
Mimo alkoholu myslíš? (smích) Ona je to dost statečná snaha ho najít ten elán. Vezmeš to, co tě v životě baví, co ti dělá radost. Mnohdy i takové radosti z maličkostí.
Proč název kapely Peha.
Peha je v překladu piha. Měli jsme hodně adeptů na název. Chtěli jsme aby to bylo krátké, slovenské a nakonec nás napadla Peha. Ne že bychom byli dvakrát nadšení, ale nakonec jsme to tak nechali, protože se nic lepšího nevymyslelo. A teď jsme rádi, že to tak zůstalo. Je to lepší než např. exzém, plíseň nebo kuří oko. Piha je krása, ale kuří oko už je vada.
Podílíte se na tvorbě muziky. Kde berete inspiraci?
V sobě. Je to nevyzpytatelné, je těžké říci, na čem to závisí. Někdy je člověk v maximální pohodě, někdy je zase naštvaný. Někdy to přijde a někdy ne.
A k jaké písničce máte největší vztah?
Nevím, dá se říci, že ke každé skladbě mám nějaký vztah. Je pravda, že k některým nemám žádný vztah, protože je hrajeme třeba už od roku 1997. Ale mám strašně ráda Dům z karet, což je píseň, která podle mého vystihuje asi nejlépe lásku, vztahy mezi lidmi. Budeme ji hrát i dnes.


Jaké jsou Vaše pocity, když jste na pódiu?
Někdy smíšené. Základem je uvolnění. Když se člověk uvolní, tak přenese tu pohodu na ostatní lidi a ti mu to pak zase vracejí. Taková dobrá zpětná vazba. Takže záleží hodně na tom, jak se člověk cítí.
A co přítel, je nějaký?
Ano je.
A jak on zvládá Vaši popularitu?
Nezvládá (smích). Je to těžké, jsem málo doma. Žijeme v takových paralelních světech. Každý si žije svoje a zároveň něco společného. On je dost tolerantní, nebo se aspoň snaží, tak doufám, že ho to nepřejde.
Prozradíte nám nějaké plány do budoucna?
Já si opravdu nedávám speciální plány. Teď právě klademe důraz na toto turné, aby vše dopadlo co nejlépe a vrátili jsme se v psychické pohodě. Ne abychom přijeli se slinou a s kalným pohledem procházeli městem jako bezdomovci. A potom vypadneme pryč na nějakou dovolenou a všichni si odpočineme a naberme novou energii.

zdroj: http://www.kadan.cz

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama