Praha, Palác Akropolis, 19.4.2007

22. dubna 2007 v 19:28 |  Reportáže
Drobné hloučky před klubem kolem půl sedmé večer naznačovaly, že se bude dít něco významného, ale zatím zdánlivě nekorespondovaly s výraznou oranžovou cedulí na dveřích: PEHA 18.4. a 19.4. VYPRODÁNO. Situace se rapidně proměnila o půl hodiny později a následně v půl osmé, kdy svou hudbou začal rozehřívat návštěvníky koncertu první předskokan Adam Ďurica Band. To už bylo na pováženou, začít si hledat místo v sále. Lidí postupně přibývalo i během vystoupení druhého předskokana READY KIRKEN s novým zpěvákem, kteří zejména svým závěrečným "sletem bubeníků", kdy všichni 4 členové kapely hráli na bicí nástroje, navodili tu správnou atmosféru v sále.
Ze setmělého pódia se po krátké přestávce začaly ozývat údery bicích nástrojů k úvodní písničce koncertu kapely PEHA - Renesencia, ale byly tentokrát nezvykle hutné. Jak se později ukázalo, dole vedle klasické bicí sestavy byly ještě jedny menší bicí a za nimi snad nový bubeník v kapuci? "Ne, tak to je zpěvačka, kytaristka, klavíristka a bubenice Katka :-) Famózní úvod! Kapelu jsem viděl naposledy na konci loňského roku při Rubikon tour a musím říct, že mi jejich vystoupení přijde být zase o něco vyzrálejší. Objevují se nové prvky v aranžích, roste jistota zpěvaččina projevu a vůbec mi přijde být celkový dojem z kapely zase o krok dokonalejší. Program koncertu je sestavený tak, aby si fanoušci užili písničky ze všech 4 řadových alb a drobné koncertní odlišnosti melodií musí i jednotlivým členům kapely zpříjemnit někdy nezáživné mnohokrát opakované hraní písniček. Kromě úvodní bubenické vložky mě velmi příjemně překvapilo znovuzařazení písničky "Dom z karát" do playlistu, potom Kajovo "knopflerovské" kytarové sólo, při úpravě zpěvaččiny výstroje, před písničkou "Deň medzi nedel´ou a pondelkom" a skoro na závěr oprášení unplugged verze písničky "Dialkové ovladanie".
Teď už k písničkám, které včera večer zazněly /puntičkáři prominou případné drobné nepřesnosti v pořadí/: Renesancia, Opýtaj sa, Zemsky príťažlivá, Hypnotická, Príliš vel´a sentimentu, Tieňohra, Krajinou, Dom z karát, Hlava vinná telo nevinné, Chodec na lane, Naoko spím, Deň medzi nedel´ou a pondelkom, Slnečná balada, Spomal´, Za tebou, Vaňa plná piraní, Dialkové ovladanie /unplugged/, V zaseknutom výťahu. Víc než dřív jsem si užil pohupování se až skákání při starších "kusech", ale taky nový "Chodec na lane" dokáže člověku pěkně rozproudit krev. O závěrečné kytarové smršti při klasice "V zaseknutom výťahu" ani nemluvě. K mé dobré pohodě přispělo i to, že se na koncertě sešla naše stará parta CZ PEHAfans, která v mírně pozměňované sestavě s radostí sleduje zvyšování popularity kapely PEHA v Čechách už od roku 2003 a vždycky si dokáže koncert pořádně užít. Čtvrteční večer 19.4.2007 byl nádherný. Díky PEHAtí! Už se těším, že si do prázdnin užiju ještě další z řady koncertů na některém z jarních českých festivalů :-)
namátkou vybírám nejbližší:
12.5.2007 Praha, Chodov - festival Out of Home
27.5.2007 Praha, Bohnice - festival Mezi ploty
1.6.2007 Praha, koupaliště džbán - sraz majitelů Harley Davidson
1.-2.6.2007 Milovice, letiště - festival Votvírák,
16.6.2007 Okoř, podhradí - festival Okoř se šťávou
Jardo Děkuju
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 amos amos | 22. dubna 2007 v 20:57 | Reagovat

tohle je výborně napsáná recenze , fakt moc pěkný. Díky za info o festivalech

2 Ondra Ondra | E-mail | 25. dubna 2007 v 20:16 | Reagovat

jo a nemáte nekdo nejake video pehy z nejakeho koncertu????prosim poslete mi ho kdyztak na mail mockrat dekuju

3 wendys wendys | E-mail | 20. června 2007 v 15:00 | Reagovat

ahoj lidicky v praze to byl opravdu super koncert, poslete mi vas e-mail a ja vam poslu nejake fotky s tohoto koncertu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama