Katka v T-music

9. července 2007 v 11:13 |  Katarína
Zpěvačka skupiny "Peha" Katarína Knechtová nebyla Liborovým hostem zdaleka poprvé. Naposledy to bylo na podzim, kdy začínal v rádiích a hitparádách kralovat singl "Spomal´".
Reakce v Čechách byla stejně kladná jako na Slovensku, i když vydavatelství takový úspěch zpočátku neočekávalo a píseň jako singl tady ani vydat nechtělo. "Bylo to takové minimalistické a text celkem složitý…," vysvětluje důvody obav Katarína. Naštěstí může hrdě dodat: "Myslím, že to byl šílený úspěch." A to i právě díky textu: "Je to věc, která se týká absolutně každého." Myslí tím vztahy a rychlost v nich.
Peha nastupovala skromně i v organizování turné. Nakonec byl zájem tak velký, že se koncerty stěhovaly do hal, jako například v Brně. Kolik lidí turné vidělo? "Netroufám si spočítat," říká potěšeně Katarína. Nakonec s Liborem došli k odhadu kolem dvaceti pěti tisíc. To je na "nedomácí" kapelu ze Slovenska víc než slušné číslo, stejně tak jako prodej poslední desky - sedmnáct tisíc kusů. Katarína se nebojí českých zvláštností - ačkoliv hity zpívá v rodném jazyce, naše české "ř" umí. Zato slovenština dělala problémy Liborovi. Hlavně výslovnost, kdy je nad každým písmenem nějaká podivná "ozdoba" - a to i tam, kde by ji ani otrlý znalec podobně bohaté češtiny nečekal: například čárka nad "l". Název písně "Den mezi nedělí a pondělím" nebudu psát v originále, protože bych to taky nezvládla…
Katarínu těší samozřejmě i úspěch na domácí půdě, kde vedle jiných cen vyhrála obdobu českých cen "TýTý" v kategorii zpěvaček: "Přijali mě jako zpěvačku, ikdyž jsem v kapele."
A co nová deska? Práci na ní přirovnala ke kuchařce: "Už začínám vařit." Libor se ptal na nové koření. Katarína se podle všeho nespolehne na vyzkoušené recepty a bude experimentovat. "Dám si záležet, aby to nebyl odvárek toho původního," slibuje.
Katku v T-music jsem neviděla, takže jestli máte někdo nějakou nahrávku, tak bych byla moooc ráda.
zdroj: www.t-music.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ¨nikola ¨nikola | E-mail | 11. července 2007 v 7:39 | Reagovat

mohla tam být  o něco dýl ale mám to alespon nahráné a dívám se na to deno deně:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama