Náměšť a Senec

27. července 2007 v 13:41 |  Reportáže
Děkuji Amosovi, že na mě myslel a že do svého reportu nenapsal všechno, tož zkusím ty drobky co mi nechal, posbírat!
Například se vůbec nepochlubil,že se zapoměl podívat do atlasu severní moravy, jinak by poznal, že Náměšť na hané, kde měla Peha po přestávce premiéru je u Olomouce a nejel by přes Olmik do Ostravy a z Ostravy zpátky přes Holomóc do Náměšti! No asi rád jezdí vlakem a jako starý tramp rád stírá Rosťu na kolejích!

Naše expedice měla vysoké cíle, tak po příjezdu do Náměšti jsme nic nenechali náhodě a zkontrolovali nejdříve propagaci a návštěvnost, zjistili že nejbližší bouřka do amfiku dorazí takříkajíc s bleskem po funusu a až pak jsem koupil 3 vstupenky abych v zápětí zjistil, že Amos si přivezl lístek už z domu! Málokdo prodává 5 minut starý lístek! Když kolem 18:30 spustila Peha svoji tradičně úvodní Renesanciu, odebrali jsme foťákem hned první vzorek Katčina otevřeného ááá, abychom se jí koukli do krku a spokojeně konstatovali, že hlasivky jsou v naprostém pořádku jak pružnou ohebností, tak zvonivou barvou! Dohady, že co asi dělala Katka v průběhu nemocenské se tady různily, kdežto já to vím naprosto přesně: celou dobu ležela v nabíječce a polykala obohacený uran! Fakt ta energie z ní sršela a co ta na pódiu vyváděla! Což jsme ocenili obzvlášť my dvorní fotografové! Ono se to řekne foťte, když Katka nejen že lítá sem a tam, ale navíc ještě nevyzpytatelně kličkuje! Nikdo mi nevymluví, že Knechti neměli v jedné evoluční větvi nějakého králíka (nebo ty piraně?)! To už se líp fotí náboj ze samopalu, ten letí aspoň rovně! Příště natřu pódium lepidlem! Ale podívaná to byla skvělá, navíc počasí jak malované (lúče slnka pália tvár) i když já bych před to slnko aspoň jeden mráček přimaloval! I kluci se zdáli po hrací přestávce v dobré náladě, Kajo při hraní klasicky okolí moc nevnímal, naoko ponořený pod hladinou alfa valil svoje alfakordy, Maťo bubínky svoje ani naše ušní nikdy moc nešetřil a mydlil je hlava nehlava, člověk se až diví, že to přežijou ty jeho bubenické blány žltých slnečníc! Jediná písnička, kde se Katka nemohla proběhnout byla příznačná Spomaľ, ale s Katkou to šilo dál až se jí povedlo vykopnout pedál od klavírní spojky, takže zbytek písničky musela dořídit pouze rukama! I když Peha hrála jenom asi třičtvrtěhodinku, fansšmekři si přišli na své a nás čekal další úkol, zjistit jestli kapela stíhá druhý koncert v Senci (23 hod) s přehledem, nebo zda už v autě zapojují krabičky a zahřívají trsátka! A výsledek: dá se to v pohodě stihnout i s drobným blouděním a nouzovým Opýtaj sa! Kord když se v Senci karta obrátila a Kryštof který dělal Peze předkapelu končil tak, že Renesancia zarezonovala až po půlnoci! Rosťa se jí ale málem nedočkal! Slováka od Čecha rozeznáš tak, že ten druhý nemá píšťalku! A on chudák ten dav pištců z nás tří nesl nejhůř, málem jej od tama vypískali! Druhý koncert byl stejně energický jako ten u nás, navíc o něco delší! Po něm přišli pozdravit naši výpravu dokonce i kluci, takže jsme se dověděli třeba i že Belo si po pauze nemohl vynachválit svoje au au tvrdé struny a těšil se až čo bolí, to prebolí! Amose zase bolelo když jsme ho tahali domů, protože se tam vyhlašovalo miss mokré tričko, nás už bohužel čekala jenom noční, trochu ospalá jízda domů a po dojezdu na Moravu cesty vydlážděné opadaným listím po bouřce! A kdoví jestli si Amos natruc nevyhlásil aspoň pro sebe nějakou miss mokrou silnici!

Viček
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 amos amos | 27. července 2007 v 15:43 | Reagovat

pěknej reportík, hele do ostravy jsem jel páč se mi v olmíku vystupovat nechtěle, krom toho vy ste jeli z ostravy též tak jsem chtěl začít cestu s vám, jinak máš recht vlakem jezdim docela rád.

Nepovídej, že ani nevim že se mi nechtělo domu:-)jenom jestli si po mokrém tričku netoužil Ty a mne nepoužíváš aby ses měl na koho vymluvit. Já si naopak myslím že domu jsem nemohli dostat Tebe páč si zkoušel tamní výčepy.

2 jirka jirka | 28. července 2007 v 21:38 | Reagovat

víčku super článek :-)už se ti tu toho povedlo víc ,jak si to tu tak pročítám :-)ale jak to tam opravdu se asi nikdy nedozvíme,co???:-)

3 Viček Letní Parta Ostrava Viček Letní Parta Ostrava | 29. července 2007 v 0:52 | Reagovat

Hele, mně se tady nevěří, nebo co?! Amos tam byl taky a jak vidíš, bezvýhradně se mnou souhlasí!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama