10.10. 2007 Strahov

11. října 2007 v 16:02 |  Reportáže
КАТАРИНА 01 aneb zvuk jako zvon! To je základní charakteristika včerejšího pozdního večera v areálu vysokoškolských kolejí na Strahově.

Dorazili jsme na akci kolem 20:00, kdy už většina návštěvníků Strahov Open Air měla za sebou sportovní klání i adrenalinové zážitky a koncerty například Mandrage, Skyline, Anny K. a dalších. Zrovna dokončoval svůj koncert Jiří Schmitzer a podle množství lidí to vypadalo, že budeme poslední dvě kapely večera sledovat od stanu Red Bull jen na velkoplošné obrazovce. Naštěstí žízeň je všemocná a během přestávek mezi koncerty se dalo prořídlejším davem postupovat blíže k pódiu. Díky následnému podpódiovému proudění a pogerským aktivitám některých, při koncertě německých Warren Suicide, jsme se nakonec nečekaně ocitli v první a druhé lajně u pódia.
Zítra to bude přesně 5 měsíců, co jsem viděl PEHU naživo naposled a tak jsem po té pauze byl plný očekávání. V okamžiku, kdy zazněly první tóny Renesancie, jako by mě polili živou vodou. Zvuk byl čistý jako horská bystřinka, všechny nástroje byly perfektně nazvučené. Katka se po pódiu pohybovala zase o moc suverénněji a v "epesním" tričku, na kterém měla na zádech azbukou napsané své jméno a pod ním velké číslo 01. K publiku i smečce fotografů, kteří v průběhu celého koncertu kroužili pod pódiem, vysílala během písniček, nejeden milý úsměv či efektní pózu. Velmi mě potěšil i zvuk Kajovi bílé kytary, která dodává některým písničkám úplně jiný rozměr. V závěru nastali trochu problémy s technikou, když při zkoušce fungující Katčin klavír v nejnevhodnějším okamžiku vypověděl službu a tak po krátké úpravě techniky Katka odehrála Spomal´ na Ďurových klávesách. Měl jsem pocit, že tento technický problém, který ale k živému vystupování patří, maličko ovlivnil další průběh koncertu. Jinak ale devět uchu lahodících písniček s jedním vyskandovaným přídavkem navrch uběhlo jako voda a byl čas jít spát. Při opouštění areálu jsme ještě, přes mříže oddělující backstage od okolí, zahlédli Katku v zajetí mikrofónů a objektivů. Co si může skalní fanda kapely víc přát?! Já vám to prozradím - další koncert :)
Tentokrát bez fotoaparátu, myslím že se profifotek objeví na stránkách www.strahov-open-air.cz v brzké době dost, jsme si postupně vychutnali následující playlist: Renesancia, Zemsky príťažlivá, Slnečná balada, Deň medzi nedelou a pondelkom, Naoko spím, Chodec na lane, Spomal´, Za tebou, Vaňa plná piraní a Príliš vel´a sentimentu.
Jarda
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 žlababa žlababa | 15. října 2007 v 20:40 | Reagovat

Jo jo, povedenej koncert. Trochu dýl to na začátku ladili, až už byli lidi mírně nervózní se mi zdálo, ale pak to stálo za to. Možná jednu kaňku bych tam viděl, to sprostý slovo mi tam nějak nesedlo, ale myslím, že se to dá odpustit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama